Menu

Moja dłoń nie parzy. A Twoja?

czyjaś-, obok- i auto- terapia.

Wykluczeni

kkk8884

mon

 

Wiesz, jest wielu wykluczonych. Powodów jest tysiące. Najmniejsze dziecko w całej grupie, chłopiec, co nie ma plazmy, za to jego tata ma długi, mądrzejszy od innych, wolniejszy od innych, nieagresywny, zbyt agresywny. Dziewczyna w spodniach, chłopiec w sukience, ta co ma za ciemną skórę, ten co ma białe włosy,za to nie nosi markowych ciuchów. Wierzący inaczej i niewierzący wcale lub za bardzo pobożni. Niesprawni ruchowo, niespójni wewnętrznie, nadrważliwcy lub ci, co osobowością czołgu przytłaczają innych. Pracownicy fizyczni, więc w biurach niewidzialni, umysłowi na stołkach z podpiłowanymi nogami, pedanci wśród bałaganiarzy, bałaganiarze wśród pedantów, ci, co czują za dużo, a mają za mało i ci, co złotymi klamkami odcinają się od siebie. Ci, co nie u siebie lub nie przy sobie. Czarne owce i białe kruki, anioły i demony.

Znasz kogoś, kto choć przez chwilę nie miał wrażenia, że jest inny? A Ty? Bywa, że czujesz się wykluczony? Jeśli tak, dlaczego? I na pewno tak jest czy Ci się tylko wydaje, bo mylisz wykluczenie z wyjątkowością? A może nie dopuszczasz do siebie takich myśli i pędzisz z zamkniętymi oczami najkrótszą ścieżką? Jaką nawierzchnię wybierasz, gładką czy wyboistą? Drogę prostą czy pełną zakrętów, za którymi niewiadoma?

Dwa słowa na „wy-”, które kłócą się jak białe z czarnym i jak jing i jang tworzą wspólną całość. Wykluczony i wyjątkowy. Wyjątkowy i wykluczony. Popatrz w lustro i uśmiechnij się do siebie. W końcu cokolwiek się nie dzieje, to ze sobą budzisz się codziennie i codziennie zasypiasz. Dla innych Ty, dla siebie JA.

© Moja dłoń nie parzy. A Twoja?
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci